(056) 787-08-73 з 8:00 до 18:00, нд-вихідний

Зварювальний дріт

Дріт зварювальний суцільного перетину використовується для автоматичного і напівавтоматичного зварювання, а також йде на виготовлення електродів і присадних прутків.
Хімічний склад і діаметр дроту для зварювання сталей регламентується стандартами: ДСТУ EN ISO 14341, ДСТУ EN ISO 14343, ДСТУ EN ISO 16834, ГОСТ 2246-70. Дріт для наплавлення випускається по ГОСТ 10543-75, дріт з алюмінію і сплавів - по ДСТУ EN ISO 18273; ГОСТ 7871-75. Зварювальний дріт випускається наступних діаметрів (мм) - 0,8; 1,0; 1,2; 1,4; 1,6; 2,0; 2,5; 3,0; 4,0; 5,0; 6,0. Дріт поставляється в мотках або котушках. В даний час в світі випускається близько 140 марок зварювального дроту суцільного перерізу. Вони призначені для різних способів зварювання і різних зварювальних матеріалів.

Зварювальний дріт підрозділяється на види за основними ознаками, які включають в себе такі параметри, як будова стрижня, хімічний склад і наявність легуючих елементів. За цими ознаками можна виділити три основні групи зварювального дроту:

  • зварювальний дріт з низьким вмістом вуглецю;
  • зварювальний дріт з незначним вмістом легуючих елементів;
  • зварювальний дріт з високим вмістом легуючих компонентів.

Ці три групи діляться на підвиди за будовою дроту. Для різних зварювальних процесів може використовуватися як наплавочний порошковий дріт, так і сталевий або обміднений зварювальний дріт. 

Наплавочний порошковий зварювальний дріт використовується практично повсюдно, де необхідне зварювання під флюсом відповідальних деталей, що зазнають високі навантаження в процесі експлуатації. За допомогою порошкового наплавочного зварювального дроту здійснюють всі виробничі операції по з'єднанню металевих деталей з вуглецевих сталей. Вироби, які оброблені за допомогою напівавтоматичного методу зварювання з використанням наплавочного порошкового дроту в подальшому можуть витримувати вплив високих температур і тиску. Наплавочний порошковий зварювальний дріт випускається різних діаметрів, від 3 до 6 міліметрів.

Сталевий зварювальний дріт використовується при зварюванні низьколегованої сталі. Найкраще для цих цілей використовувати сталевий обмідненний зварювальний дріт. Сталевий зварювальний дріт з необмідненною поверхнею  використовується для зварювання легованих сталей, і металів з низьким вмістом вуглецю. Діаметр необмідненного зварювального дроту може становити від 0,8 до 6 міліметрів. Обміднений зварювальний дріт найчастіше має діаметр від 0,8 до 1,6 міліметрів.