(056) 787-08-73 з 8:00 до 18:00, нд-вихідний

Електроди

Ручне дугове зварювання використовується для вирішення побутових і професійних завдань. При цьому результат його застосування залежить не тільки від майстерності зварника, але і від витратних матеріалів.

Електрод являє собою сталевий сердечник, покритий спеціальним покриттям, яке називається «обмазкою». В процесі роботи сердечник плавиться і разом з металом виробу формує шов. Обмазка в цей же час згорає з утворенням газу, який необхідний для захисту зварювальної зони від шкідливого впливу повітря (мова йде перш за все про негативний вплив на розплавлений метал кисню та азоту).

Для отримання якісних швів хімічний склад сердечника електрода повинен бути схожий з хімічним складом зварюваного металу. За цією ознакою розрізняють витратні матеріали, призначені для зварювання вуглецевих, легованих, високолегованих, нержавіючих і жаростійких сталей, а також алюмінію і чавуну. Для побутових потреб найчастіше використовуються електроди з вуглецевих і низьколегованих сталей.

Види електродів за призначенням:

  • для зварювання вуглецевих і низьколегованих конструкційних сталей з тимчасовим опором розриву до 60 кгс / мм (600 МПа). Позначаються літерою У (ГОСТ 9467-75);
  • для зварювання легованих конструкційних сталей з тимчасовим опором розриву понад 60 кгс / мм (600 МПа). Позначаються літерою Л (ГОСТ 9467-75);
  • для зварювання легованих теплостійких сталей. Позначаються літерою T (ГОСТ 9467-75);
  • для зварювання високолегованих сталей з особливими властивостями. Позначаються літерою В (ГОСТ 10052-75);
    для наплавлення поверхневих шарів з особливими властивостями. Позначаються літерою H (ГОСТ 10051-75).

Обмазка зварювальних електродів здатна вбирати вологу з повітря. В цьому випадку вологе покриття горить нерівномірно і погано плавиться. В результаті ускладнюється проведення зварювальних робіт, а шви можуть мати дефекти у вигляді тріщин або пор. Для виведення зайвої вологи з електродів вони піддаються прокалцы при певній температурі (вона вказується в документах на електроди або на упаковці).